REBELLION FESTIVAL TIMES HERE!

DOORS

Thursday 11am – 2am
Friday 12 midday – 2am
Saturday 12 midday – 2am
Sunday 12 midday – 12 midnight

EMPRESS BALLROOM

THURSDAY 4th Time FRIDAY 5th Time SATURDAY 6th Time SUNDAY 7th Time

THE METEORS

12.45am

THE EXPLOITED

12.55am

COCK SPARRER

12.30am

THE ADICTS

10.45am

OFF! (feat Keith Morris)

11.15

INFA RIOT

11.35

PENNYWISE

11.00

SLAUGHTER AND THE DOGS

9.15

THE OLD FIRM CASUALS (feat Lars Frederiksen)

10.05

THE BUSINESS

10.15

THE DICKIES

9.30

UK SUBS

7.50

WORLD/INFERNO FRIENDSHIP SOCIETY

8.50

ANTI NOWHERE LEAGUE

9.00

THE BOYS

8.10

THE OUTCASTS

6.40

PIPES AND PINTS

7.45

BOUNCING SOULS

7.50

CAPDOWN

7.00

GLEN MATLOCK AND THE PHILISTINES

5.30

TYRANNOSAURUS ALAN

6.45

A WILHELM SCREAM

6.30

STREET DOGS

5.50 GOLDBLADE 4.25
   

THE RESTARTS

5.25

HARDSKIN

4.40

THE SKINTS

3.20
   

THE CREEPSHOW

4.30

999

3.40

DIRTY REVOLUTION

2.20
   

THE FORNICATORS

3.40

RANDOM HAND

2.35 THE BEATDOWN 1.25
       

LOS FASTIDIOS

1.35 FEARLESS VAMPIRE KILLERS 12.30
       

RAT CITY RIOT

12.45    
               

THE OLYMPIA 1

THURSDAY 4th Time FRIDAY 5th Time SATURDAY 6th Time SUNDAY 7th Time
CLOSED  

THE DAMNED

12.45am

THE SUBHUMANS

1.00am JELLO BIAFRA & THE GUANTANAMO SCHOOL OF MEDICINE 10.50
   

G.B.H.

11.00

VICE SQUAD

11.30

THE BEAT

9.00
   

ARGY BARGY

9.30

DEADLINE

10.00

CITIZEN FISH

7.30
   

THE VIBRATORS

8.00

THE FILAMENTS

8.40

NECK

6.05
   

DRONGOS FOR EUROPE

6.40

MAJOR ACCIDENT

7.15

DEMOB (original line-up)

4.45
   

TEXAS TERRI BOMB

5.20

THE DEFECTS

5.55

MONICA AND THE EXPLOSION

3.30
   

THE DUEL

4.10

TOWER BLOCKS

4.45

CHARRED HEARTS

2.20
   

TIGHT FINKS

3.00

STAGE BOTTLES

3.35

ONE MAN STAND

1.15
   

PINK HEARSE

1.45

RUNNIN RIOT

2.25

PRAIRIE DUGZ

12.15pm
   

DUN2DEF

12.35pm

GUILTY PLEASURES

1.25pm    
       

 

     

Please note that the large changeover times are because there will be bands playing on Olympia 2 at that time

THE OLYMPIA 2

THURSDAY 4th Time FRIDAY 5th Time SATURDAY 6th Time SUNDAY 7th Time
CLOSED  

DRUNKEN BALORDI

12.00am

THE RED EYES

12.20am

RED ALERT

10.00
   

THE DEAD CLASS

10.20

PARANOID VISIONS

10.45

SICK ON THE BUS

8.20
   

THREATS

8.50

REAZIONE

9.20

STZA CRACK

6.50
   

BUS STATION LOONIES

7.20

MORAL DILEMMA

8.00

SENSA YUMA

5.25
   

RESISTANCE 77

6.00

CRIMINAL CLASS

6.35

PICTURE FRAME SEDUCTION

4.10
   

HOOLIGAN

4.45

PASCAL BRIGGS AND THE STOKERS

5.20

EASTFIELD

2.55
   

3CR

3.35

GIMPFIST

4.10

ATHEIST RAP

1.45
   

MIDDLE FINGER SALUTE

2.25

MARCHING ORDERS

3.00

THE HUMAN PROJECT

12.45pm
   

ON TRIAL UK

1.10pm

AUTHORITY ZERO

1.55    
       

THE BLEACH BOYS

12.55pm    

Please note that the large changeover times are because there will be bands playing on Olympia 1 at that time

THE ARENA

THURSDAY 4th Time FRIDAY 5th Time SATURDAY 6th Time SUNDAY 7th Time

HEAVY METAL KIDS

1.00am

MAD SIN

1.10am

EDDIE AND THE HOT RODS

1.10

JB CONSPIRACY

11.15

MENACE

12.00

FRENZY

12.10

THE GRIT

12.10

JAYA THE CAT

10.15

RESOLUTION 242

11.05

EX CATHEDRA

11.10

CHURCH OF CONFIDENCE

11.15

THE LURKERS

9.10

THE ZIPS

10.10

THE VARUKERS

10.10

NEWTOWN NEUROTICS

10.10

DIPSOMANIACS

8.10

PETE BENTHAM AND THE DINNER LADIES

9.15

ENGLISH DOGS

9.10

HAVE NOTS

9.10

THE DISRUPTORS

7.10

FIRE EXIT

8.25

PETER AND THE TEST TUBE BABIES

8.10

THE CRACK

8.10

KUNT AND THE GANG

6.15

THE BLAME

7.35

THE STUPIDS

7.10

SPLODGENESSABOUNDS

7.15

ANTI VIGILANTE

5.30

GEOFFREY OICOTT

6.45

H.D.Q.

6.15

LONDON

6.20

BROKEN NOSE

4.40

SHORT BUS WINDOW LICKERS

5.55

SECTION 5

5.20

THE AGITATORS

5.25

CRASHED OUT

3.50

GIRLFIXER

5.05

THE WARRIORS

4.25

CONTROL

4.30

A HEADS

3.00

THE FIEND

4.15

CHOKING SUSAN

3.35

RADIO DEAD ONES

3.40

DRAGSTER

2.10

ANGRY AGENDA

3.30

RUST

2.45

STRAWBERRY BLONDES

2.50

MANGLED

1.25

NOISE AGENTS

2.45

BITEBACK

1.55

SEPTIC PSYCHOS

2.00 BARNYARD MASTURBATOR 12.40pm

SPANNER

2.00

MONKISH

1.10

THE JONS

1.10    

HOTWIRED

1.15

MAXIMUM RnR

12.25pm

HATEFUL

12.25pm    

KINGS OF THE DELMAR

12.30

 

 

 

     

BOOZE AND GLORY

11.45am            
               
               

BIZARRE BAZAAR

THURSDAY 4th Time FRIDAY 5th Time SATURDAY 6th Time SUNDAY 7th Time

Eric Faulkners’
BAY CITY ROLLERS

12.45am

Late Night Karaoke with Guttersnipe

1.15am

GET CAPE WEAR CAPE, FLY

1.00am

CAPTAIN SENSIBLE AND HIS BAND

11.00pm

ABBA SENSATION

11.25

TOYAH

11.45

THE NEW FORBIDDEN

11.55

HERE AND NOW

9.50

SARAH JAYNE’S DOLLY PARTON EXPERIENCE

9.50

THE CRAVATS

10.40

THE SHOOK UPS

10.50

A.T.V.

8.35

THE ROCKABELLA’S

8.30

ARTURO LURKERS PUNKTRY AND WESTERN BAND

9.35

CAPTAIN HOTKNIVES

9.50

THE ASTRONAUTS

7.30

KARAOKE with Guttersnipe

7.15

RUBELLA BALLET

8.35

JERICHO HILL

8.50

TV SMITH (THE ADVERTS) & LEIGH HEGGARTY (THE PRICE)

6.30
   

POISONED ELECTRIC HEAD

7.40

THE SURFIN TURNIPS

7.55

ANDY T

5.35
   

EMILY AND THE FAVES

6.45 GUTTERSNIPE 7.10 ANDY NUNN (poet) 5.00
    LIZ IS EVIL 6.00 POLY STYRENE TRIBUTE 5.30    
               
DOORS 7pm   DOORS 5.30pm   DOORS 5.00pm   DOORS 4.45pm  

ALMOST ACOUSTIC

THURSDAY 4th Time FRIDAY 5th Time SATURDAY 6th Time SUNDAY 7th Time

JIM SORROW

7.20

SARAH BLACKWOOD (The Creepshow)

9.05 NECK ACOUSTIC 8.50

SIMON FRIEND (The Levellers)

7.20

WORLD/INFERNO FRIENDSHIP SOCIETY ACOUSTIC

6.25 DIRTY FOLKERS (Beki Bondage/Paul Rooney – Vice Squad) 8.15

TOM HINGLEY (Inspiral Carpets)

7.55

MIKE ONLY (aka Fruitbag ex King Blues)

6.35

MAX SPLODGE

5.30

MATT VOODOO (Mad Sin)

7.25

NICK CASH

7.05

PASCAL BRIGGS

5.40
PAUL CARTER 4.40

JONNY ONE LUNG

6.35

HONEST JOHN PLAIN

6.15

CHAS PALMER WILLIAMS (Lightyear)

5.05

JESSIE EASTFIELD

3.50

JOE TILSTON (Random Hand)

5.45

MAURI CLASH CITY ROCKER

5.30

MARK ASTRONAUT

4.20
ED ACHE (ICH) 3.05

LOS FASTIDIOS ACOUSTIC

5.00

KELLY KEMP (ex No Comply)

4.45

5 SHITTY FINGERS (feat Duncan Snuff)

3.35

BALSALL HEATHENS

2.20

MIKE SCOTT

4.15

EL MORGAN

4.05

STEVE RAWLES (This is a Standoff)

2.55

UKULELE KRIS

1.40

ROBIN LEITCH (Random Hand)

3.30

REB SUTTON (Dirty Revolution)

3.25

THE CROWS (Richie Tomlinson ex MDM/Instant Agony & Jennie – Play Daisy)

2.15

LOUIE ‘ONE SONG’ RAW

1.05

CRAIG TEMPLE (Moral Dilemma)

2.45

LOUISE DISTRAS

2.45

WILL TUN AND THE WASTERS

1.35

BEN POTTER Sings The Macc Lads

12.25

BILLY LIAR

2.05

TINA LEE

2.05

SUICIDE SI

12.55

BINGO WITH MAX

11.30

BANK HOLIDAY JEZ

1.25

PERKIE

1.25

BINGO WITH MAX

12.15pm

DOORS 11am

  BINGO WITH MAX
Share : facebooktwittergoogle plus
pinterest



No Response

Leave us a comment


No comment posted yet.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.